Головна
Каталог
Контакти
Більше

Переваги кованих воріт

Для надійного захисту будинку та господарства здавна використовували ворота. Якщо раніше це було просте полотно з дощок, то сучасні конструкції відрізняються великою різноманітністю. Сьогодні попит мають саме ковані ворота – міцні, красиві, практичні.

Особливості конструкції

Основною функцією воріт є захист від проникнення сторонніх на ділянку. Вони наголошують на унікальності домоволодіння. До переваг таких виробів належать:

 • Високий ступінь захисту. Під час виготовлення використовується міцний метал. Особливість обробки гарантує якість та тривалий термін служби.
 • Застосування різних механізмів для підйому, розсування, переміщення убік. Це можуть бути механічні електричні прилади, підвісні замки, які розширюють функціонал виробів.
 • Довгий термін експлуатації. При правильному підході до виготовлення конструкції можуть простояти десятки років, а то й сторіччя без втрати первісних якостей.
 • Можливість поєднувати різні матеріали: метал із цеглою або натуральним каменем, з профілем, різноманітними металоконструкціями, деревиною.
 • Стійкість до температурних перепадів – від спеки до суворих морозів.
 • Естетичний вигляд, безліч варіантів візерунків.

Ковані ворота прикрашають вхід, повідомляють інформацію про власників (при розміщенні герба або іншої символіки), забезпечують надійність.

Як виробляють ковані ворота

Вироби проходять такі етапи виготовлення:

 1. На початку процесу знімають необхідні розміри на місці та готують проектну документацію, що складається з розрахунків, макета (ескізу) готової конструкції. Далі відбувається погодження із замовником, внесення правок. На це може знадобитися від 1-3 днів, залежно від складності конструкції.
 2. Після погодження всіх нюансів та вартості замовлення починається етап виготовлення з дотриманням усіх вимог до надійності та безпеки.
 3. Монтаж конструкції. Слід забезпечити надійну опору усієї конструкції (бетонні стовпи, кам'яна стіна). Опори заглиблюються в землю не менше ніж на 1 метр, що запобігає зміщенню та перекосам.
 4. Захист воріт. Здебільшого вироби виготовляють із антикорозійних матеріалів, але іноді поверхню додатково покривають шаром фарби або лаку.
 5. Завершальні роботи. Встановлюють необхідні механізми, замки, перевіряють всі системи.

На нашому сайті можна ознайомитися з готовими варіантами кованих воріт або замовити виготовлення дизайнерської конструкції.

Різновиди кованих виробів

Ковані ворота можуть бути ажурними або глухими, обшиті листом металу, профілем, пластиком або дерев'яними брусками. Головною окрасою таких виробів є унікальні візерунки, якими милуються перехожі. Вони є дизайнерським рішенням для прикраси ділянки біля будинку. Ворота можна оформити за допомогою таких деталей як металеві квіти, листя, завитки, рослинні орнаменти, стилізовані елементи.

Ворота розрізняються за розмірами і можуть проводитися в класичному стилі, бароко або ренесансі, модерні з витонченою легкістю або мінімалізмі і т.д. Моделі виготовляються із позолоченими, дерев'яними вставками, виготовляються з окремих прутів або за авторськими візерунками.

За типами воріт бувають:

 • орні;
 • відкатні;
 • відкриті або закриті;
 • комбіновані;
 • прямокутні, арочні, зигзагоподібні, хвилясті.

Важливо: виготовлення кованих воріт вимагає високої кваліфікації майстра та використання якісних матеріалів, тому їх вартість більша за середню.

Ковані вироби користуються попитом завдяки конструктивним особливостям, надійності та довговічності. Деякі з них можна назвати витвором мистецтва. Сучасні ковалі готові реалізувати будь-який дизайн, який буде відповідати всім вимогам безпеки та естетики.